Služby družstva

Rozhodnutím představenstva OSBD Česká Lípa ze dne 27. 10. 2020 se termín konání podzimního shromáždění delegátů z důvodu mimořádných opatření způsobených koronavirem odkládá.

Upozornění na zhoršenou situaci v souvislosti se šířením koronaviru

Aktualizace k 22.11.2020

Vážení družstevníci a klienti,
Protože dochází k postupnému uvolňování restriktivních nařízení vlády, oznamujeme Vám, že dochází k částečnému otevření areálu správy družstva. V návaznosti na systém opatření vydaný vládou (tzv. PES) jsme vytvořili i pro jednotlivé činnosti družstva podobnou strukturu opatření. Více se dozvíte ZDE

  1. 1. S platností od 23. 11. 2020 zavádíme zpět úřední dny v obvyklých hodinách a otvíráme v omezeném režimu a při dodržení zpřísněných hygienických opatření přízemní kanceláře.
  2. 2. Pokladna nadále z hygienických důvodů nebude přijímat ani vyplácet platby v hotovosti. Potřebné platby bude možné vyřídit ve vedlejší budově banky ČSOB.

Pravidla omezeného provozu.

  • vstupní dveře do budovy budou zavřené, klienti budou zvonit na příslušnou kancelář podle důvodu návštěvy
  • takto přístupné budou přízemní kanceláře právního oddělení, bytových techniků, členské evidence a bytového oddělení a kancelář nájemného a vyúčtování zálohových plateb
  • pro každého klienta si dojde pracovník příslušné kanceláře, samozřejmostí bude nošení roušky a použití desinfekce při vstupu
  • je zakázán přístup do vyšších pater nové budovy, je však možné požádat příslušného pracovníka o schůzku v přízemí. Jde o agendy převodů bytů, vedoucího právního úseku, vedoucího technického úseku, stavebního technika, energetika a personální
  • po vyřízení důvodu návštěvy bude klient vyprovozen z budovy.

Stále platí, že osobní návštěva družstva by měla být až ta nejkrajnější forma komunikace. Většinu běžných úkonů lze vyřídit telefonicky, mailově, pomocí našich internetových stránek nebo vyplněním zaslaných formulářů. Pokud potřebujete předat písemnost, tak kromě pošty je možné jí vhodit do naší poštovní schránky, umístěné na budově správy (ve vstupu pro zaměstnance), případně do schránek v Novém Boru, Stráži pod Ralskem a České Lípě. Přesné umístění Vám sdělí bytový technik.
Pokud platíte měsíční předpis v hotovosti u nás na pokladně, lze jej zaplatit buď na náš účet nebo hotově ve vedlejší budově banky ČSOB.
Jsme připraveni řešit veškeré Vaše požadavky elektronicky a odpovídat na Vaše dotazy. V případě žádosti Vám sami zavoláme zpět, abyste nemuseli hradit zvýšené telefonní poplatky.
Aktuálně platí omezení shromažďování lidí nad více jak 6 osob a to při dodržení doporučených odstupů a zvýšených hygienických opatření. Stále proto nedoporučujeme svolávat členské schůze a shromáždění vlastníků
Veškeré telefonní a mailové kontakty na jednotlivá oddělení a zaměstnance družstva najdete ZDE.

Zde jsou nejzákladnější kontakty:
Mail: info@osbd.cz
Telefon spojovatelka: 487 809 811

Věříme, že tímto opatřením zajistíme zachování všech základních funkcí družstva.
Děkujeme všem za pochopení.

image description

Správa nemovitostí

Spravujeme společné části domů všech možných typů vlastnictví. Jsme vybaveni moderním softwarem, který umí velmi podrobně zpracovávat problematiku komplexní správy bytových domů. Komunikací přes internet poskytujeme bohatý zdroj informací.

image description

Komplexní údržba nemovitostí

Zajišťujeme kompletní péči o technický stav domu, od povinných revizí a prohlídek přes běžné opravy a údržbu až po zajištění např. projektové dokumentace či stavebního povolení. Garantujeme havarijní službu pro nejčastější druhy poruch (voda, topení, elektro, plyn).

image description

Funkce předsedy SVJ

Pro všechny domy nabízíme službu výkonu funkce předsedy společenství vlastníků.
OSBD Česká Lípa tak může zastávat i funkci statutárního orgánu a převzít plnou odpovědnost z výkonu této funkce v souladu se zákonem.

Poslední články

Rozdělení HV 2019

Družstvo stejně jako v minulých letech i v roce 2019 skončilo s kladným hospodářským výsledkem, který činil mimořádných 15 089 840 Kč, což ...